5 APLIKÁCIÍ ZDARMA, KTORÉ ZJEDNODUŠIA TVOJ ŽIVOT

DSC_0895

To, že sú smartfóny už nejeden piatok našou každodennou súčasťou a vypĺňajú náš voľný i nevoľný čas spomínať asi nemusím, predsalen, počúvame to zo všetkých strán naokolo. Aplikácie, ktoré neustále zapíname, sú poväčšine iba "žrútmi" nášho času, ktorého by sme aj tak potrebovali v živote oveľa viac. Čo ale aplikácie, ktoré nám ten život zjednodušia? Verím, že každý z nás nejednu pozná. Ja vám dnes rada predstavím mojich 5 TOP aplikácií, ktoré využívam každodenne, či už sa jedná o cvičenie, zábavu alebo vzdelávanie. Poďme na to!

1. Pocket

Prvá aplikácia je, priznávam, jedna z novších stiahnutých, no je to tak trochu moja chyba – mám pocit, že o nej vedel a mal ju stiahnutú každý na svete okrem mňa! Práve preto ju dávam do pozornosti a na prvú priečku, aby si ju všimol každý, kto o nej netušil tak ako som donedávna netušila ja. Aplikácia slúži na offline čítanie článkov, ktoré si uložíte, keď ešte svoje pripojenie na internet máte k dispozícií. Akonáhle pripojenie stratíte, bez problémov svoje uložené články nájdete v svojom Pockete. Skvelé pri cestovaní či kdekoľvek, kde váš internet práve štrajkuje. 
 
 
 
Untitled 4

 2. HIIT & Tabata

Presúvame sa ďalej – aplikácia číslo 2 je najmä pre milovníkov cvičenia či fitness sveta. Ak máte vo svojej cvičebnej rutine zaradený i HIIT tréning, určite oceníte práve aplikáciu HIIT & Tabata, v ktorej si možno nastaviť koľko sekúnd budete cvičiť jeden cvik, koľko sekúnd plánujete pauzu a koľko kôl HIITU máte naplánovaných. Na App Store síce nájdete desiatky aplikácií fungujúcom na podobnom princípe, no táto mi vyhovuje najviac zo všetkých. Je prehľadná, má jednoduchý dizajn a rýchlo som si na ňu zvykla. Dokonca ma HIIT baví s takýmto pomocníkom oveľa viac, nemusím premýšľať nad stopkami, appka rozmýšľa nad nimi za mňa a ja sa môžem plne sústrediť na cvičenie.

Untitled 7

3. Vodičák

Momentálne moja najviac používaná aplikácia – keď sa začnem nudiť, už nestalkujem Instagram účty, ale robím testy z autoškoly, (lol). Pre všetkých budúcich vodičov je toto podľa môjho názoru must-have aplikácia, testy máte so sebou kdekoľvek sa práve nachádzate a fungujú aj bez pripojenia na internet. Na záver každého testu získate vyhodnotenie a opravu otázok, na ktoré ste odovedali nesprávne. Rovnaký test si môžete vyskúšať pokojne aj viackrát, aplikácia zaznamená váš (prípadný) progres, čo dokáže byť v niektorých chvíľach super motivačné!

Untitled 8

4. Google Fotky

Ak ste majiteľom iPhonu, určite dobre poznáte, ako otravné dokáže byť upozornenie so správou o plnom úložisku. Keďže 60 % mojej pamäte v telefóne tvoria fotky, rozhodla som sa pre cloudové úložisko od Google. Narozdiel od iCloudu je zdarma, no funguje na rovnako princípe a ak fotku už nemám v telefóne, viem, že ju nájdem práve tu. Fotky môžem hľadať dokonca podľa kategórií, napríklad podľa miesta, kde vznikli. Odporúčam každému, kto o svoje spomienky a zážitky v takejto podobe nechce prísť.

Untitled 9

5. Shazam

To najlepšie nakoniec? Možno pre toho, kto o tejto aplikácií doteraz nepočul. Bude vás asi málo, ale pravdepodobne sa nájdu i takí, keďže ešte stále sledujem ľudí, ktorí sa namiesto spustenia Shazamu pýtajú, "čo je to za pesničku". Po stiahnutí Shazamu s nájdením super songu, ktorý práve hrá už nikdy nebudete mať problém. Stačí jeden klik a aplikácia vám song automaticky nájde sama. Podľa mňa skvelá vychytávka dnešnej doby, čo poviete?

 

Untitled 10

 

Určite by sa našla ďalšia TOP 5-ka aplikácií, ktoré život zjednodušujú tak ako dnešné hore uvedené, preto vám rada pripravím v budúcnosti i druhú časť článku. Zatiaľ sa majte krásne a užívajte letné prázdniny! 

You may also like

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *