AVOKÁDO 5x INAK

DSC_0930

Nemusíte ma poznať osobne a dokonca ani veľmi dlho na to, aby ste zistili, akým veľkým milovníkom avokáda som. Už si ani presne nepamätám, kedy som ho začala tak obľubovať, no viem jedno – na začiatku mi naozaj nechutilo! Nedozreté či nedochutené avokádo u mňa nebolo žiadnou výnimkou a ja som sa napriek tomu vždy čudovala, prečo chutí, teda skôr nechutí – tak zvláštne. Postupom času som ale zistila, ako na to a avokádo som si zamilovala. Nie len vďaka chuti, ale aj vďaka vitamínom, minerálom a antioxidantom, ktoré toto superovocie obsahuje. Dnes som tu dokonca s článkom, v ktorom vám ukážem mojich 5 obľúbených spôsobov, ako na rýchle avokádové jedlo – či už sú to raňajky, obed alebo večera, verím, že si niečo vyberiete. Poďme na to!

1. Raňajková klasika s vajíčkom

Sladké kaše, čokoládové lievance či ovocné palacinky sú síce raňajkové jedlá, ktorých sa pravdepodobne nikdy (naozaj nikdy!) v živote nevzdám, pretože si moje telo na obrovskú rannú dávku sacharidov už poriadne navyklo a funguje bez nich len ťažko, no ak sa ale občas stane, že to chce ráno zmenu a mám chuť párkrát v mesiaci na slané raňajky, volím jednoznačne vajíčka, avokádo a hrianky. Nesmrteľná kombinácia, čo poviete? Okoreníme, pridáme trochu citrónovej šťavy navrch avokáda a najchutnejšie slané raňajky máme o pár minút na stole. Dobrú chuť všetkým!

DSC_0847

2. Avokádo na sladko

Do dnešného článku som musela zaradiť aj tento recept-nerecept, ktorý poznám už dlhé roky a je stále mojim obľúbeným, dokonca ho rada posúvam aj ďalej a každý si vždy túto avokádovú "mňamku" obľúbi. Príprava je naozaj jednoduchá a zvládne ju aj malé dieťa – avokádo, banán a med spolu rozmixujeme / rozpučíme vidličkou a vznikne nám krásna zelená kaša, ktorú môžme hneď podávať alebo dozdobiť orieškami, semienkami či kakaom. Skvelý variant zdravého dezertu, ktorý môže vždy chutiť inak – je len na vás, čo do vašej zelenej kaše ešte pridáte a čo použijete ako zdobenie navrch. Fantázií sa medze nekladú, určite vymyslíte niečo fotogenickejšie, ako ja.

DSC_0868

3. Burrito

Wrap s kuracím mäsom a šalátom síce chutí výborne a nič na ňom nepokazíte, no po čase je to už tak trochu nuda. Práve preto som sa rozhodla, že vyskúšam niečo nové, niečo, čo nejedávam každý deň. Z môjho wrapu preto vzniklo paradajkové niečo-ako-burrito s fazuľkami, paradajkovým pretlakom, avokádom, baby špenátom a kukuricou. Čuduj sa svete, už dávno som nemala tak dobrú večeru! Ingrediencie vypísané vyššie som spolu s cibuľkou a cesnakom iba na pár minút orestovala na miernom ohni a túto zmes následne zabalila do wrapu. Mňam!

DSC_0963

4. Šalát

S letom prichádzajú narad aj ľahké zeleninové šaláty, ktorými nikdy nič pri chuti na  rýchly obed či večeru nepokazíte. Skúšali ste ale už do vášho šalátu pridať avokádo? S dobrou zálievkou či dressingom sa hodí priam ku všetkému. Čo sa týka šalátov, nejem ich asi tak často ako by som mala a preto s nimi nikdy veľmi neexperimentujem, no mám overenú kombináciu – mozzarella + paradajky + baby špenát + ospevované avokádo, môžem len odporučiť!

DSC_0904

5. Pesto

Ak ste sa dostali až sem, dúfam, že milujete cestoviny! Akékoľvek, rovnako ako ja, haha. Na avokádové pesto budeme okrem nášho milovaného avokáda potrebovať vlašské orechy, cesnak, olivový olej, šťavu z citróna a bylinky či korenie podľa chuti. Tieto ingrediencie rozmixujeme do hladka spolu s avokádom a pesto na cestoviny je na svete. Do cestovín pridávam rada ešte paradajky alebo paradajkvový pretlak, chutia úžasne.  A ak nikdy nevyskúšate do vášho avokádového pesta pridať pomleté vlašské orechy, nikdy nepochopíte, o čo prichádzate, naozaj!

DSC_0941

You may also like

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *