PODCASTY, KTORÉ TI ZLEPŠIA DEŇ

DSC_1078-3

Ak existuje niečo, čo som si za posledný mesiac viac než obľúbila, budú to podcasty – audio série či zvukové show kohokoľvek, kto sa rozhodne na cestu podcastingu vydať. Väčšinou ide o inšpiratívnych ľudí z rôznych kútov sveta, ktorí už čo-to vo svojom živote zažili a majú chuť odovzdať svoje poznatky a vedomosti cez svoje vlastné audio show ľuďom ďalej. Veľakrát si títo ľudia do svojich show pozývajú ľudí ďalších, rovnako inšpiratívnych a kreatívnych. Ja ani neviem, kde som vlastne doteraz žila – youtuberov a video makerov vnímam už niekoľko rokov, no fenomén podcasterov som zachytila iba nedávno. Aplikáciu Podcasty na mojom telefóne som vždy akosi prehliadala a nepovažovala ju za dôležitú, priam naopak, no aktuálne môžem povedať, že sú podcasty u nás doma (a nie len doma) na dennom poriadku. Obľúbila som si najmä tie anglické, keďže mám pri každej show dobrý pocit už len z toho, že počúvam cudzí jazyk, no svoju zbierku obľúbených podcastov by som rada v budúcnosti obohatila aj o nejaké nemecké či časom možno aj ruské, ak by sa moja úroveň týchto dvoch jazykov trošku zlepšila, haha. Dnes som si preto vybrala 5 anglických podcastov, ktoré počúvam momentálne najradšej a takmer každodenne. Ako bonus som vám z každého podcastového profilu vybrala jeden konkrétny podcast, ktorý som už počúvala, páčil sa mi a inšpiroval ma najviac. V každom z nich nájdete dávku motivácie – či už ide o mentálne alebo fyzické zdravie, rozbiehanie business vecí či hľadanie svojej "cesty" životom, môžem vám zaručiť, že už pri minimálnej pozornosti sa nad myšlienkami, ktoré počúvate, zamyslíte aj vy a veľakrát sa pravdepodobne stane, že sa vaša nálada pri počúvaní týchto podcastov nenápadne zlepší. Tak poďme na to!

The Lively Show

Jess Lively je jedna z najmilších osôb, ktoré som kedy na internete objavila. Jej The Lively Show je známa po celom svete a ja sa tomu nečudujem! Do svojej audio show si pozýva každý týždeň nového inšpiratívneho hosťa, s ktorým vedie približne hodinový rozhovor o tom, ako sa daný človek dostal tam, kde práve je, čo tomu predchádzalo a ako sa mu podarilo vybudovať to, čo vybudoval. Otázky sú vždy veľmi dobre položené, nikdy vás nenudia a dozviete sa všetko, čo vedieť potrebujete. Obľúbenou a pravidelnou otázkou v The Lively Show je "Čo by si poradil/a človeku, ktorý práve začína na svojej ceste?" Veľakrát sa mi už stalo, že ma odpovede hostí nakopli alebo minimálne dodali trochu viac nádeje, že všetko, po čom človek túži, sa môže stať skutočným – a hostia v The Lively Show sú toho priamym dôkazom. Blogeri, dizajnéri, podnikatelia a veľa ďalších vám prezradia ich recept na úspech spolu s vlastnými stories, ktoré ma veľakrát  priam dojali, no veľmi veľakrát aj inšpirovali. Pre mňa osobne je The Lively Show momentálne naj podcastom, ktorý počúvam a myslím si, že to tak aj dlho ostane, keďže Jess podcastuje už od roku 2014 a rozhovorov, ktoré som ešte nepočúvala, je stále neúrekom. A každým týždňom sa toto číslo zvyšuje!

11

The Mindful Kind

Presúvame sa na trochu inú tému, možno trochu vážnejšiu, no o to zaujímavejšiu. Počuli ste už o anglickom pojme "mindfulness"? Ak sa zaujímate o meditáciu a veci spojené s ňou, možno áno. Správny a výstižný preklad v slovenčine som ešte akosi nenašla, no celá pointa spočíva v sile prítomného okamihu – nemyslieť na minulosť ani budúcnosť, žiť a myslieť len na prítomnosť. Až potom vraj môže človek žiť plnohodnotný život. Rachael Kable vo svojich krátkych podcast sériách zdieľa s ľuďmi svoje skúsenosti a jej cestu za bytím viac "mindful", čo sa jej zatiaľ veľmi darí, i keď poviem vám, vypnúť svoje myšlienky je naozaj náročnejšie, ako by sa mohlo zdať. V každom jej podcaste nájdete aj zopár pozitívnych "rečičiek", ktoré, viem, nemusí každý, no mňa celkom bavia – Rachael hovorí od srdca, pôsobí veľmi milo a nikoho do ničoho nenúti, napriek tomu si myslím, že vás dokážu jej pokojné, no za to silné slová povzbudiť.

2

iamworthit

Podtitul podcastu je Women's educational platform to build a healthier body inside and out, čo hovorí za všetko. Podcast pre všetky ženy, ktoré sa chcú cítiť zdravo a šťastne, nie len navonok. V každej diskusii s odborníkmi sa dozviete niečo nové o vašom tele, či už ide o veci týkajúce sa fyzického, no i psychickéo zdravia. Podcast síce zatiaľ obsahuje iba pár epizód pretože vznikol len nedávno, napriek tomu je každá z nich veľmi kvalitná a profesionálna. Za mňa palec hore!

3

Bucci Radio

Ak sa aspoň trochu zaujímate o zdravý životný štýl či fitness, určite ste na Instagrame zahliadli aj Amandu Bucci, známu 24 ročnú fitness youtuberku, ktorej život sleduje státisíce ľudí. To, že má aj svoju vlastnú podcast show, som sa dozvedela iba pred pár dňami, no hneď som si ju zamilovala. Amanda sa okrem fitness a zdravia zaujíma aj o sebavedomie, sociálne médiá a celkovo rieši, ako vybudovať vo vašom živote spokojnosť – nie len so sebou, ale i s ľuďmi okolo vás. Občas si do svojej show pozve i hosťa, no tu mám osobne radšej, keď je "hosťom" iba ona – jej myšlienky a celkovo spôsob života, akým žije veľmi uznávam a preto si vždy veľmi rada jej myšlienky vypočujem.

4

Love Yourself Up with Jodi Arman

Ak potrebujete rýchlo načerpať trochu pozitívnej energie alebo sa povzbudiť pred ťažkým dňom, toto je podcast pre vás. Každý trvá približne 5 minút a ja som si Jodi celkom obľúbila – má veľmi upokojujúci hlas a i keď mám radšej dlhšie podcasty, kde sa autor vyrozpráva viac, ak nemám čas, rada si ho len tak "do pozadia" pustím. Netreba sa zase nad ním až tak zamýšľať, angličtina je pomerne jednoduchá a témy rôzne, každý deň si určite niečo vyberiete.

5

 

A čo vaše obľúbené podcasty?

You may also like

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *