KAM CEZ LETO V BRATISLAVE?

DSC_1015

Prihláste sa, koľkí z vás Bratislavu využívajú iba na prechádzky či predieranie sa v preplnených nákupných centrách? Je mi úplne jasné, že by sa zopár ľudí našlo. Dokonca, v minulosti by som sa prihlásila aj ja. Poznala som všetky nákupné centrá a obchody v nich, no ak by ste ma postavili do centra Starého Mesta, netušila by som, ako sa z neho dostanem von. Bratislavu som dokonca nikdy v láske veľmi nemala – vždy som ju porovnávala s Prahou a hľadala tie čarokrásne uličky a vežičky, ktoré u našich susedov nájdete na každom rohu. Postupom času som si ale Bratislavu obľubovala stále viac a viac a síce je Praha mojou srdcovkou a myslím, že ňou navždy i ostane, naše hlavné mesto mi tiež akosi prirástlo k srdcu. Vyskúšala som už mnoho kaviarničiek či parkov, prechádzky po Starom meste si užívam v akomkoľvek počasí a pocit, keď vidím skupinky nadšených zahraničných turistov s fotoaparátmi v ruke je na nezaplatenie. Hreje ma pri srdiečku, keď vidím, že aj naše malé hlavné mesto má čo ponúknuť aj ľuďom odďaleka. Presne to je dôvod, prečo dnešný článok vznikol – ak Bratislavu spoznávajú aj cudzinci, nemali by sme ju viac spoznať aj my, "domáci"? Dnes vám ukážem zopár z mojich obľúbených miest, na ktoré sa ja vraciam veľmi rada. Leto je na cestovanie, či už na blízke alebo vzdialené miesta ako stvorené, preto poďme na to!

Slavín

Ak hľadáte miesto plné pokojna a potrebujete si oddýchnuť najmä psychicky, Slavín bude určite skvelou voľbou. Trošičku sa síce k vojenskému pamätníku pravdepodobne našliapete, najmä ak namiesto MHD uprednostníte chôdzu pešo, no výhľad alá Bratislava na dlani za to určite stojí. Povedala by som, že krajší uvidíte v Bratislave už len na zopár miestach a aj to veľmi zriedkavo. Za mňa je Slavín v našom hlavnom meste jedna z najpokojnejších pamiatok, napriek tomu, že zopár fotiacich sa turistov stretnete, vyrušovať vás nebudú. Fun fact – pri fotení všetkých fotiek v tomto článku som sa aj ja tak trochu cítila v Bratislave ako pravý zahraničný turista, haha. Čo človek neurobí pre blog, všakže? 

DSC_0979

DSC_1013

Street Food Park pred Starou tržnicou

Slnečné dni plné dobrého street food a studenej citronády na námestí, čo viac si priať? Síce je v Bratislave Street Food Park veľmi obľúbeným podujatím ktoré ocenia nielen mladšie ročníky, má jedinú chybu – usporiadava sa iba párkrát do roka a ak víkend Street Food Parku prešvihnete, pár mesiacov sa väčšinou na ten ďalší načakáte. Viete ale o prázdninovom fungovaní Street Food Parku? Cez letné mesiace nájdete mini Street Food pred Starou tržnicou každý deň. Na FB stránke si dokážete veľmi jednoducho zistiť, ktoré prevádzky sú otvorené aktuálne a ktoré budú otvorené následujúce dni. Za seba môžem odporučiť najmä palacinky z Petite Crêperie, sú božské! Pripravia vám ich dokonca aj v bezlepkovej alebo bezlaktózovej verzii, vychutnať si ich môže preto takmer ktokoľvek. Šup do Bratislavy!

Untitled 2_

Staré Mesto

O tom, že je Staré Mesto mojou obľúbenou časťou Bratislavy ste sa mohli dočítať už v úvode, teraz je čas spomenúť niečo z mojich obľúbených miest v ňom.. Skvelá je kaviarnička Enjoy Coffee, vraciam sa do nej veľmi rada. Ochutnala som v nej najpríklad najlepšie višňové brownie, odporúčam všetkými destiatimi! Príjemný personál a rozkošný interiér stoja tiež za zmienku, osobne mám veľmi rada tieto "romantické" kaviarne s nádychom Paríža. Urban Bistro či Mondieu spomínať asi nemusím, keďže sú dosť mainstream aj bez toho, aby ich niekto musel zverejniť na svojom blogu, možno práve aj to svedčí o ich kvalite. Po kávičke a koláčiku sa môžme presunúť k tak trochu netradičnému Modrému kostolíku, ku ktorému som sa dostala len vďaka aplikácií Google Maps (naozaj skvelý pomocník pre hocikoho s nulovými orientačnými schopnosťami, napríklad pre mňa). Síce sa trošku prejdete, no ja osobne prechádzky po historických miestach  zbožňujem a sledovať zanietených turistov by som mohla non-stop. Kostolík možno poznáte aj z Instagram fotiek, ja osobne som ho na svojom Instagrame videla už x-krát a ľudí ešte stále neomrzel (haha).

DSC_1037

DSC_1043

DSC_1060 - kópia

Baroková záhrada na Bratislavskom hrade 

Letná prechádzka po barokovej záhrade za Bratislavským hradom, to vôbec neznie zle, však? Má to svoje čaro. Vynovená záhrada je otvorená od júna roku 2016 a i keď svojou veľkosťou trochu zaostáva za barokovými záhradami v iných veľkomestách, svetu sa páči – očividne. Odfotiť záber záhrady bez prechádzajúcich sa ľudí, to je v nedeľu popoludní takmer nemožné. Aj preto sme na tomto mieste strávili asi o pol hodinky viac, ako by bolo pre bežného človeka potrebné, no veľmi sme si to užili a ja týmto ďakujem mojej sestre, že to so mnou zvládla (<3). 

DSC_1138-2

DSC_1113

DSC_1144

Parky

Mojou malou "úchylkou" pri cestovaní sú parky – nech som kdekoľvek, návšteva parku sa musí konať, len málokrát sa stane, že na park zabudnem. Preto tomu nie je inak ani čo sa Bratislavy týka. Sad Janka Kráľa je moja srdcovka, pred 2 rokmi som tam zažila MEETYOUBE, veľmi peknú akciu s babami youtuberkami, ktorú sme si mega užili! Druhý tip na športovanie či piknik je Medická záhrada nachádzajúca sa už v spomínanom Starom Meste na  Špitálskej ulici. 

DSC_1156

You may also like

6 komentárov

  1. jeej to je super článok 🙂 tiež som z Bratislavy a stále mám pociť, že v tomto meste objavím niečo nové zaujímavé 🙂 čoraz viac sa utvrďujem, že som celkom rada, že tu bývam 🙂 

    1. Jeej ty si zlatko! Akurát dnes som nad youtube rozmýšľala, no vrátiť sa už asi nevrátim, aspoň zatiaľ to neplánujem…Ale je milé že si na mňa ešte pamätáš! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *