TOP 7 FILMOV, KTORÉ ŤA ZARUČENE DOSTANÚ DO VIANOČNEJ NÁLADY

DSC_1493-2

Začiatok decembra pre mňa v posledných rokoch vôbec neznamenal začiatok eufórie z Vianoc. Práve naopak. Vianočné obdobie som začala vnímať až pár dní pred Štedrým dňom a aj keď práve toto obdobie zbožňujem najviac na svete, vianočnej atmosféry som sa akosi nestihla "nadýchať". Neviem, čím to tento rok je, no vianočný feeling k nám domov prišiel s príchodom prvého decembra. Non-stop nám doma vyhrávajú vianočné pesničky, každý večer nám doma rozvoňiava byt perníkovými či škoricovými sviečkami, stihli sme vianočné upratovanie skôr, ako obvykle (a dokonca som si to upratovanie aj celkom užívala, haha!) a v neposlednom rade, už som videla niekoľko nádherných vianočných filmov, ktoré napokon dodali tej skorej vianočnej atmosfére to správne čaro. A práve o nich bude dnešný článok. Vybrala som pre vás mojich 7 najobľúbenejších filmov, bez ktorých by pre mňa Vianoce neboli Vianocami. Myslím, že každý máme svoje srdcovky aj čo sa vianočných filmov týka, preto budem rada, ak mi do komentárov napíšete tie vaše. A teraz sa poďme pustiť do môjho mini zoznamu!

Zázrak na 34. ulici

Je málo filmov, ktoré vedia čaro Vianoc zachytiť tak dokonale ako tento. Zázrak na 34. ulici ma úplne dostal a po dopozeraní som chcela byť zase tým malým dievčatkom, ktoré verí na Ježiška a na všetky tie obrovské čarovné zázraky okolo Vianoc. Pri pozeraní budete mať možno občas pocit, že Santa Claus naozaj existuje a budete túžiť po tom, aby bol film skutočnosťou. Nebojte sa, nebudete divní a nebudete ani jediní. Mala som to úplne rovnako.

A1-YTu6KlmL._SL1500_Zdroj

Vianoce u Tiffanyho 

Prvýkrát som tento film videla ako 13-ročná, na Prvý sviatok vianočný. Odvtedy sa u nás doma stal našou každoročnou tradíciou a 25. decembra musí byť v obývačke zapnutý nech by sa dialo čokoľvek! Je to jedna z mojich najväčších vianočných srdcoviek. Začiatok filmu ukazuje malú Jane a jej najlepšieho kamaráta Michaela, ktorý má len jednu chybu – je imaginárny a čoskoro musí Jane opustiť, pretože je už veľká a život zvládne aj bez neho. Dej pokračuje o 20 rokov, kedy sa Jane (krásna Alyssa Milano) ide vydávať. Ako to ale dopadne, keď sa zrazu po toľkých rokoch zjaví niekto, kto je vraj imaginárny Michael z detstva? Ak máte romantickú dušu tak ako ja, tento film si zamilujete.

091420Zdroj

Grinch

Keď som nedávno dávala na Instastory anketu, či tiež milujete Grincha, podobne ako ja, odpoveď nebola veľmi jednoznačná, haha. Vôbec sa tomu nečudujem – ja som si Grincha obľúbila až minulé Vianoce a dovtedy som túto rozprávku v láske teda nemala. Škaredá príšera, čo na tom môže byť vianočné? Nechápala som. Minulý rok som sa do tejto rozprávky ale zapozerala asi trochu hlbšie, našla zmysel aj v tej chlpatej, zelenej príšere, bola som nadšená z happy endu a z Grincha, ktorý zrazu zistil, čo je to mať rád. 

911A8ewcmNL._RI_Zdroj

Rudolf na ostrove hračiek

Ak bolo niečo, čo som v detstve zbožňovala viac, ako je tento film, boli to určite pesničky z tohto filmu. Krásne spracovaná rozprávka, ktorú som v detstve pozerala tisícekrát i mimo Vianoc. A keďže sa niektoré veci proste nemenia, verím, že sa k nej budem vracať už stále. A moje deti tiež. A ich deti tiež. 

Rudolph and the Island of Misfit Toys -VHS-fullscan

Zdroj

Polárny expres

Podobne to mám aj s Polárnym expresom – ďalšia kúzelná rozprávka, ktorú budú pozerať aj deti mojich detí. Vlastne, je to jedna z najkrajších rozprávok vôbec. Keď som ju pozerala ako malá, vždy som cítila taký ten pocit nadšenia a očakávania, ktorý sa ani opísať nedá. Taký ten detský vianočný pocit, presne ten som mala aj pri tejto rozprávke. 

81xAuUNxggLZdroj

Láska nebeská

Je tu niekto, kto by ju nepoznal? Spojenie viacerých príbehov, ktoré majú jedno spoločné – lásku. Film o tom, že láska je všade a že nemať rád je nemožné. Kedy si takéto krásne myšlienky pripomenúť, ak nie na Vianoce? A mimochodom, už som niekedy spomínala, ako veľmi zbožňujem anglické filmy? Dokonale natočené & úžasne vybraní herci. MILUJEM!

love_actually-840408587-largeZdroj

Prázdniny

A aby tej romantiky nebolo na Vianoce málo, posledný film, ktorý som vybrala, sú Prázdniny. S krásnou Cameron Diaz a Kate Winslet, ktoré sa rozhodnú obrátiť svoj život naruby a vymeniť si ich bývanie. Super oddychová romantická komédia so skvelým a originálnym nápadom. Odporúčam pustiť pri vianočnom upratovaní či pečení medovníkov.

The Holiday

Zdroj

A čo vaše obľúbené vianočné filmy? 

You may also like

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *