3 LAST-MINUTE VIANOČNÉ RECEPTY V ZDRAVŠEJ VERZII

DSC_1506

V poslednom článku som písala, ako veľmi som nadšená z Vianoc už od začiatku decembra a vianočná nálada ma neprechádza, práve naopak. Neuveríte, čím je 24. december bližšie, tým menej mám pocit, že sú Vianoce. Aj to je dôvod, prečo som tento rok nevypekala týždne dopredu a všetko som si nechala na poslednú chvíľu (bohužiaľ, presne tak to bolo tento rok aj s darčekmi!). Napadlo mi, že by bolo fajn podeliť sa s mojími tromi last-minute receptami aj tu na blogu. Možno ich niekto využije ešte tento rok, možno budú slúžiť ako mini inšpirácia na budúce Vianoce. Nech tomu bude akokoľvek, želám Vám krásne, ničím nerušené sviatky plné lásky, pokoja a…jedla. Haha. Poďme radšej na recepty – ich príprava vám nezaberie viac, ako 30 minút. Rýchle & chutné & v zdravšej verzii, presne tak, ako mám sladké recepty rada.

Marokánky

Budeme potrebovať:

50 g špaldovej hladkej múky

50 g ovsených vločiek

300 ml mlieka

20 g masla

100 g mletých vlašských orechov

50 g iných posekaných orechov (ja som použila mandle)

100 g hrozienok

100 g iného sušeného ovocia (ja som použila brusnice)

3 PL medu

čokoláda navrch (voliteľné)

Postup:

Mlieko dáme variť spolu s medom a maslom. Keď táto zmes zavrie, dovaríme a pridáme ostatné ingrediencie (okrem čokolády). Premiešame a začneme tvarovať marokánky – majú podobný tvar ako guľaté cookies. Pečieme na papier na pečenie 20 minút na 170 °C. Po vychladnutí môžeme marokánky potrieť čokoládou. 

Špaldové medovníčky

Budeme potrebovať:

250 g hladkej špaldovej múky 

90g masla

90 g medu

1 vajíčko (+ jedno vajíčko na potretie)

1 ČL škorice

1/2 ČL perníkového korenia

2 ČL kakaa

1 ČL sódy bikarbóny

Postup:

V 1 miske zmiešame všetky sypké suroviny (múka, škorica, perníkové korenie, kakao a sóda bikarbóna), v 2. zase maslo, med a vajíčko. Zmes miesime, až dokiaľ nám nevznikne pevné cesto. To dáme do chladničky aspoň na minimálne 30 minút. Ak máte naponáhlo, môžete tento krok vynechať. Cesto rozvaľkáme na hrúbku asi 4 mm a začneme vykrajovať medovníčky. Plech vymastíme maslom a medovníky zase potrieme rozšľahaným vajíčkom. Pečieme 7 minút na 180 °C. 

Thumbprint cookies

Budeme potrebovať:

1 hrnček špaldovej múky

1/3 mandľovej múky (ak nemáte, môžete vynechať)

90 g masla

1 vajíčko

2 PL medu

1/2 ČL vanilkového extraktu

ovocný džem (ja som použila malinový)

Postup:

Z masla, vajíčka, medu a vanilkového extraktu vyšľaháme krém. Ten následne primiešame do druhej misky, v ktorej máme nachystanú múku. Vypracujeme cesto, z ktorého vyvaľkáme malé guličky. Tie naukladáme na plech (použijeme i papier na pečenie) a do každej guličky prstom urobíme malú jamku, do ktorej vložíme džem. Pečieme na 180 °C asi 10-12 minút.

You may also like

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *