12 NOVÝCH VECÍ, KTORÉ SOM SKÚSILA V ROKU 2017

bkrasova-1024x1024 (2)

Cliché o tom, ako celý rok zase ubehol rýchlosťou svetla asi dnes vynechám. Ono, naozaj to ubehlo neskutočnou rýchlosťou a nemôžem uveriť tomu, že ma čaká môj (kedysi) vysnívaný, prelomový rok – 2018. Prečo vysnívaný? Pred pár rokmi som sa nevedela dočkať toho, kedy sa skončí moja 8-ročná etapa na gymnáziu, ktoré doteraz navštevujem. Toto obdobie pre mňa nebolo najľahšie a do školy som chodila nerada, preto som sa najviac zo všetkého tešila na to, ako zmaturujem a prídem do nového, dúfajúc lepšieho prostredia. No veci sa zmenili – vyspela som, veľa som toho pochopila, utriedila si myšlienky a priority v živote a čím bližšie je rok 2018, tým väčšie nadšenie, no zároveň napätie cítim. Pamätám si, ako som sa kedysi na tento rok tešila a preto voči nemu cítim takú malú zodpovednosť, ak ma chápete. Nechcem sklamať moje mladšie ja, ktoré túžilo zažiť v roku 2018 tak veľa. Neviem sa dočkať na článok a zážitky, ktoré tu nájdem takto o 365 dní! Vráťme sa ale ešte k roku 2017. Už v januári som si povedala, že si chcem zapísať minimálne 12 nových vecí či zážitkov, ktoré som vyskúšala v tomto roku. Musím priznať, občas ma tento zoznam nakopol a ja som šla do toho a skúsila niečo, z čoho by som inokedy mala strach alebo by som to stále odkladala na "nabudúce". Poďte sa so mnou pozrieť, čo mi 2017 priniesol.

1. Začala som s jógou

Jóga bola už dlhšie cvičením, ktoré som mala na mojom wishliste. A keďže som sa rozhodla môj wishlist pomaličky už od začiatku roku plniť, v januári som napísala skvelej Sáre a mala som niekoľko súkromných hodín pod jej vedením. Ten pokoj, s ktorým som po jóge vždy odchádzala, bol neopísateľný! Doteraz som nezistila, či je to najmilším a upokojujúcim hlasom Sáry alebo samotným cvičením a dýchaním, no bola som milo prekvapená a nadšená z toho, ako sa moje telo a myseľ po jednej hodine jógovania cíti. Pred pár mesiacmi som dokonca vyskúšala aj Aerial Yogu, ktorá ma teda riadne zaskočila – ono, nie je to vôbec také jednoduché ani pohodlné hojdanie na sieti, ako som si ja predstavovala, haha! Napriek tomu, že pri nej cítite takmer každý sval na tele a 90 % hodiny strávite vo vzduchu, cítite sa pokojne a spokojne celý čas počas aj po hodine. Posledné 2 mesiace jógu cvičím doma, no musím sa priznať, že sa už neviem dočkať na januárové hodiny práve u Sáry. Má to tam proste svoje čaro! 

Áno, na tejto hodine som bola aj ja. Nie, na fotke odfotená nie som, pretože som túto polohu akosi nezvládla. Priznávam, bála som sa, že by som skončila na zemi a bolelo by to. Tak možno nabudúce, haha!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No stress?✨??? Užasné ste baby, od začatku do konca..??? #unnataaerialyoga #joganapohodu #smile #happytime #bodymindsoul #beforesavasana #gravitation #healsoul #yoga #MyYogaLife #SaraYoga #YogaHealsTheSoul #yogis #namaste #om

Príspevok, ktorý zdieľa ॐ ?earthchild with wild heart (@happysoulhere),

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Bola som na motivačnej prednáške. Dokonca na dvoch!

Prvý človek, od ktorého som sa dozvedela niečo viac o pozitívnom myslení & duchovne a kvôli ktorému ma začali tieto témy zaujímať, bol Pavel Hirax Baričák, ktorý ma zaujal najmä jeho sériou kníh Šlabikár šťastia. Na blogu som o týchto knihách neraz písala a budú navždy mojimi obľúbenými. Keď som sa dozvedela, že bude mať autor kníh vo februári prednášku u nás v meste, neváhala som a kupovala 2 lístky. Pre mňa a pre maminu. Musím sa priznať, že som mala od prednášky veľké očakávania, ktoré sa mi nakoniec aj naplnili. Na pódiu stál vtipný, pokorný a úprimný človek hovoriaci o svojich zážitkoch a myšlienkach. Z prednášky som odchádzala šťastná, vďačná a najmä obohatená novými poznatkami. V novembri tohto roku sme si zážitok aj s maminou zopakovali a opäť som bola utvrdená v tom, aký veľký zmysel tieto prednášky minimálne pre mňa majú!

26145480_1374314516028355_72855274_o

3. Robila som svoj prvý rozhovor

Niektoré príležitosti k vám priletia tak spontánne, že sami nebudete tušiť ako. Toto je jedna z nich. Kedysi som chcela byť redaktorkou a jeden z mojich snov bolo práve robenie rozhovorov s inšpiratívnymi ľuďmi. Zopár rokov prešlo a ja som sa ocitla v reštaurácií s Pavlom Hiraxom Baričákom a Jurajom Hnilicom, aby som ich vyspovedala. O rozhovore som sa dozvedela iba 2 hodiny vopred a tak som si otázky musela nachystať na hodine dejepisu v škole, haha. Zo školy som doslova utekala na "miesto činu", aby som prišla na čas. Veľmi rada na to spomínam, mala som veľký, no za to príjemný stres a zároveň som bola nadšená, aká skvelá možnosť sa mi naskytla. Nakoniec všetko dobre dopadlo a ja som z rozhovoru odchádzala s vďačnosťou za to, akých milých a bystrých ľudí som práve spoznala. Rozhovor si môžete prečítať na mojom blogu, konkrétne tu

16933684_1091739220952554_1028128518_n

4. Začala som meditovať

Keby mi niekto takto pred rokom povedal, že začnem s meditáciou, asi ho vysmejem. Sama cítim, že som sa v roku 2017 posunula ďalej aj vo veciach ako osobnostný rozvoj (to znie hrozne inteligentne, ale lepšie slovné spojenie mi nenapadlo, haha) a som na to pyšná. Veľa som čítala a ani neviem ako, dostala som sa aj k meditácií. 10 minút denne úplne stačí na to, aby ste sa cítili vyrovnane a spokojne. Na youtube nájdete množstvo meditácií, pri ktorých vás bude riadiť a sprevádzať pokojný hlas, ktorý vám bude napomáhať k tomu, aby ste meditáciu vykonali správne. Verím, že meditácia ako taká nemusí byť (zatiaľ) pre každého. Ja som sa k nej tiež dostala len pred pár mesiacmi, no neviem si ju vynachváliť – zakaždým si usporiadam myšlienky v hlave a ak mám stres, zakaždým zo mňa po meditácií opadne. Človek by neveril, čo s ním spraví 10 minút správneho dýchania a "vypnutia" myšlienok!

5. Usporiadala som oslavu svojich 18. narodenín

Slovami nedokážem opísať, ako som sa na moju májovú narodeninovú párty tešila. Len tak pre začiatok – nikto vám nikdy nepovie, koľko starostí je so zajednaním chaty (chát je síce veľa, no tých na prenájom žalostne málo!), kúpením všetkých potrebných nápojov či jedla (vďaka mojej mamine a babke, ktoré mi navarili a upiekli samé mňamky a Emke za najkrajšiu narodeninovú tortu!), s výzdobou alebo s hudobným playlistom. Nikto vám tiež nepovie, že upratovanie o 6 ráno po pretancovanej noci tiež nie je bohviečo a myslím, že ak by mi nepomohlo pár kamošiek, sama to asi nezvládnem. Alebo možno zvládnem, no trvalo by mi to asi o 2 hodiny dlhšie. Poďme ale k tej pozitívnejšej časti – k samotnej oslave. Tá dopadla výborne a verím, že sa všetci bavili minimálne z polovice tak dobre, ako ja. Bola som nesmierne rada, že boli všetci spokojní a s úsmevom na tvári. A síce niektoré veci nevyšli úplne podľa mojich predstáv, keď sa na to pozerám teraz spätne, všetko vyšlo tak, ako malo. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ďakujem, že som mohla vstúpiť do sveta dospelých práve s vami???❤️

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Krasová (@bkrasova),

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Začala som chodiť na crossfit. A určite sa k nemu ešte vrátim!

Keď sa kedysi povedalo slovo crossfit, bola som presvedčená o tom, že je to šport, ktorý nemám šancu zvládnuť. Nie je to úplne tak – na osobných aj skupinových tréningoch vám tréner dokáže tréning prispôsobiť tak, aby ste síce lapali po dychu a "išli z posledného", no stále tréning dokončili. Ja osobne som mala najprv tréningy s osobným trénerom, ktorý ma naučil základy a neskôr som začala chodiť na skupinovky a po asi 3 mesiacoch som si dala pauzu – nevravím, že som skončila. Občas som na seba nahnevaná, že nevydržím pri jednej veci dlho a vždy sa po pár mesiacoch rozhodnem skúsiť niečo nové, no viem, že sa ku crossfitu v roku 2018 určite vrátim. Milovala som ten pocit po každom tréningu, kedy som bola strapatá, červená, prepotená, no napriek tomu aj tak šťastná. Ak ste z okolia Malaciek, MB Side Gym je skvelou voľbou. 

26176746_1374673762659097_1275706053_n

7. Začala som počúvať podcasty

O tých som už článok na blog písala a písať ešte určite budem. Prečítať si ho môžete tu. Hlavným dôvodom, prečo som sa rozhodla pre podcasty je najmä angličtina – vyberám si iba anglické podcasty a keďže ich počúvam takmer denne, mám "kontakt" s reálnou angličtinou veľmi často. Milujem počúvať príbehy a myšlienky inšpiratívnych ľudí z rôznych oblastí ich života a už neraz sa mi stalo, že ma títo v podstate cudzí ľudia nakopli a motivovali k rôznym veciam. Podcasty sú skvelé, ak nemáte čas na čítanie – počúvať ich môžete pri raňajkách, obliekaní sa či pri zaspávaní. Netuším, ako je možné, že som ich neobjavila skôr!

8. Bola som na muzikáli 

Áno, 18 rokov života mi trvalo, kým som sa dostala na muzikál. A to pri tom tak milujem divadelné predstavenia! Moje malé predsavzatie do roku 2018 je navštevovať divadlá a ostatné kultúrne podujatia častejšie. Dúfam, že sa dostanem opäť aj na muzikál – tento s Helenkou Vondráčkovou som si veľmi užila a aj keď som kvôli nemu zmeškala spolužiakovu oslavu narodenín, bavila som sa rovnako dobre, ako na oslavách!

26510523_1374680595991747_1369147724_o

9. Zvládla som autoškolu!

Psychicky teda asi veľmi nie – ak by sa na svete vyhlásila súťaž, kto najviac stresoval počas kurzu na autoškole, bola by som určite v prvej trojke. O tom, prečo a ako som autoškolu vnímala ja možno niekedy nabudúce, v tomto článku vám poviem iba jedno – keď som ju spravila, šťastnejšieho človeka na svete nebolo. Doteraz som najšťastnejšia, že mám autoškolu za sebou a sľúbila som si, že už nikdy nechcem zažiť tak stresujúce mesiace plné strachu a (dokonca!) sĺz. Priznávam, prežívala som to trochu viac, ako bolo potrebné.

Na tejto fotke je zachytené ozajstné šťastie. Vždy, keď som smutná alebo mám zlú náladu, spomeniem si na túto fotku a na to, ako neskutočne šťastná a vďačná som sa cítila. Čo s človekom spraví jeden zdrap papiera, haha!

26234294_1374686702657803_1733092865_n

10. Rozhodla som sa pre spontánny výlet do Košíc

Jednodňový výlet. Síce som v Košiciach pobudla iba 4 hodiny a väčšinu času som strávila vo vlaku, konečne som naživo videla skvelú Kaju, s ktorou som sa spoznala vďaka Instagramu a našim spoločným záujmom. Kaja bola taká milá, že mi poukazovala tie najkrajšie a najzaujímavejšie miesta Košíc a ja som sa nestihla čudovať, aké je to naše Slovensko krásne. Letné počasie nám vyšlo krásne, super sme pokecali a mali sme parádny obed. Čo viac si priať? Viac o mojom dni v Košiciach nájdete v tomto článku. 

DSC_1339-3

11. Mala som slávnostný prejav na našej stužkovej. A najväčšiu trému všetkých trém. 

Keď sa v škole vybral môj prejav za ten, ktorý bude takmer 100 ľudí počuť na našej stužkovej, nechcela som tomu uveriť – kedysi malá, tichá a nevýrazná Barborka sa mala odrazu postaviť pred sálu plných ľudí, aby im povedala všetko, čo má naša trieda na srdci. Nemala som trému, cítila som len veľkú zodpovednosť. V ten veľký deň, 3.11.2017 som sa zobudila chorľavá a zahlienená, no povedala som si, že to zvládnem. Celý deň som pila zázvorový čaj a večer sa teda postavila pred sálu plných ľudí a priznávam, zrazu mi nebolo všetko jedno. Hlas sa mi triasol od začiatku do konca a celých 10 minút som sa v duchu modlila, aby to už konečne skončilo. Nevedela som dýchať a mala som pocit, že skolabovať by bol asi ten najlepší nápad. Napokon som to zvládla a dokonca ma veľa ľudí aj pochváilo, čo ma, priznávam, aspoň trošku upokojilo. Aj keď, nebudeme si klamať – ak sa vám niečo nepodarí v živote podľa vašich predstáv a viete, že máte na viac, budete (najmä zo začiatku) trochu sklamaní. Sklamanie neskôr ale opadlo a my sme si užili najlepšiu stužkovú v histórií stužkových. Tak rada by som si ten deň zopakovala! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Night to remember??✨❤️ Ďakujeme @patrabene ??

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Krasová (@bkrasova),

 

 

 

 

 

12. Ďakovala som za každý jeden deň

K tomuto mi dopomohol môj Motivačný diár od I Can Academy, ktorý som používala denne. Vašou úlohou je vždy večer pred spaním napísať veci či zážitky, za ktorý ste v daný deň vďační. Tento "rituál" sa stal mojou každodennou rutinou a neviem si ju vynachváliť – je skvelé zamyslieť sa, čo ste v daný deň zažili a čo si chcete zapamätať. Ťažšie to je možno v dňoch, kedy nemáte náladu na nič a nechce sa vám rozmýšľať, za čo by ste mali poďakovať. Napokon som zakaždým minimálne na 3 veci prišla. Pretože aj tie najmenšie maličkosti vlastne nie sú maličkosťami!

Tak, a máme to. Rok 2017 bol krásny, no občas až príliš náročný. Taký na hojdačke, to je to správne slovné spojenie! Neviem sa dočkať roku 2018 a výziev, ktoré mi prinesie. Všetkým vám želám veľa zdravíčka, šťastíčka a veľa, veľa splnených snov. Užite si dnešný deň!

You may also like

4 komentáre

 1. Ahoj! Najskôr Ti želám šťastný nový rok! Teda, za jeden kalendárny rok si stihla naozaj veľmi veľa a sama dokážeš zhodnotiť, ako veľmi ťa to posunulo. Motivačné prednášky dokážu poriadne nabudiť, škoda, že tento stav trvá relatívne krátko. Neviem, ako dlho vydržalo nadšenie tebe. Príhovory pred väčším počtom ľudí robia problémy aj mne, ale pokiaľ by si ich robila pravidelne, rýchlo by si si zvykla a tréma by bola preč. Zároveň musím povedať, že na stužkovej si podľa fotiek bola krásna žena. červené šaty ti veľmi pristali. Pripomínaš mi herečku pri odovzdávaní oscarov. Tiež si píšem formou deníka pozitívne veci, ktoré sa mi podarili počas dňa. Niekedy je ťažké si na niečo spomenúť, ale je fajn premýšlať každý večer nad prežitým dňom.

  1. Ahojky! Aj ja ti želám v prvom rade nádherný rok 🙂 Čo sa tých motivačných prednášok týka, máš pravdu, to prvotné nadšenie možno po pár dňoch opadne, no vždy, keď si na tie prednášky spomeniem, spomeniem si aj na to, čo som si z nich zobrala a ako sa to snažím aplikovať do reálneho života 🙂 Ďakujem ti za milý komentár!❤️

 2. Přeju šťastný rok 2018! 🙂 Tvůj rok byl úžasný a dost podobný tomu mému, taky jsem začala chodit na jógu a dělala svůj první rozhovor 🙂 no a ta autoškola. To snad raději ani nestojí za řeč, kolik nervů jsem si s ní (hlavně s instruktorem) užila. Já udělala jízdy až napodruhé a taky nebylo šťastnějšího člověka, když jsem v ruce držela ten papír s nápisem "Prospěla". 😀 A jinak jsi skvělá, že jsi zvládla proslov před tolika lidmi, to by mě asi porazilo 😀

   

  <a href="http://www.lenn.cz/">LENN</a&gt;
   

  1. Tiež som na tvojom blogu pozerala, že máme podobné zážitky z roku 2017! 🙂 A plus je je fajn nájsť človeka, ktorý prežíval autoškolu podobne ako ja, haha! Aj tebe prajem krásny rok 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *